E Okul Üstün Başarı Belgesi Nasıl Alınır?

Üstün başarı belgesi almak için kaç takdir gerekir?

85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname,” Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar “ Üstün Başarı ”, Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar “ Başarı ” belgesi ile ödüllendirilir.

Üstün başarı belgesi ne demek?

İlkokul ve ortaokul 5, 6,7 ve 8. sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın; Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren ve çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler “İftihar Belgesi ” ile ödüllendirilir.

Üstün başarı belgesi nasıl alınır üniversite?

İFTİHAR ( ÜSTÜN BAŞARI ) BELGESİ KİMLERE VERİLİR? İftihar Belgesi alabilmek için ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılmanız ve bu yarışmalarda ilk beş dereceye girmeniz gerekir. Ya da çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılıp bu etkinliklerde üstün başarı göstermeniz gerekir.

Iftihar belgesi kaç puanla alınır 2020?

Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 2. 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür,”3. 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname,”4.

You might be interested:  Sık sorulan: Lise Okul Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Üstün başarı belgesi kime verilir?

Madde 9- (1) Üstün Başarı Belgesi, merkez ve yurtdışı teşkilatı personeline Bakan, il sınırları içinde görevli personele Vali, ilçe sınırları içinde görevli personele Kaymakam tarafından verilir.

Üstün başarı belgesi hangi öğrencilere verilir?

İlkokul ve ortaokul 5, 6,7 ve 8. sınıflarında öğrencilerin derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın; Uluslararası ve ulusal yarışmalara katılarak ilk beş derece içine giren, ülkemizi temsil eden ve çeşitli kültürel, sosyal ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı göstermiş olan öğrenciler yılsonunda “İftihar Belgesi ”

Üstün başarı belgesi ne ise yarar?

Üstün başarı belgesi verilenlere, merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi halinde en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) % 200’üne kadar ödül verilebilir.” şeklinde başarı belgesi, üstün başarı belgesi ve ödül olarak 6111 sayılı kanunla taşınmıştır.

Askeri üstün başarı belgesi ne işe yarar?

Orgeneral ve Oramiralliğe terfi eden korgeneral ve koramirallere, Silahlı Kuvvetlerin gelişmesi ve güçlenmesi için üstün derecede başarı gösterenlere verilir. Türk ve yabancı asker ve sivil kişilere verilir. Savaşta, Önemli görevlerin yapılmasında müstesna başarı göstermiş olanlara verilir.

Lisede onur belgesi ne demek?

Onur belgesi görgü kurallarına uyan, trafik kurallarına uymada örnek davranışlarda bulunan ve bilişim araçlarını en iyi şekilde kullanan öğrencilere verir. Onur belgesini almaya hak kazanan öğrenciler, yılsonunda onur belgelerini alabilir. Onur belgesi, öğrencilerin örnek davranışları nedeniyle verilen bir belgedir.

Üniversitede başarı belgesi kimlere verilir?

cezası almayan ve genel akademik başarı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.00-3.69 olan öğrencilere “Ustün stü olan öğrencilere ise, “Dönemin Rektörünün isminin yer aldığı Çok Üstün Başarı Belgesi (Ör: Prof.Dr. Çok Üstün Başarı Belgesi )” verilir.

You might be interested:  FAQ: E-okul Şifresi Nasıl Alınır Öğretmen?

Üniversitede onur belgesi nasıl alınır ADÜ?

MADDE 9- (1) Mezuna, Adnan Menderes Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitimi Yönetmeliğine göre, disiplin cezası almamak ve öğrenimini normal öğrenim süresinde yada daha kısa sürede tamamlamak şartı ile mezuniyet ortalaması esas alınarak onur veya yüksek onur öğrencisi olduğunu belirten belge düzenlenir.

Üniversite onur derecesi nedir?

Derslerini ve tezini/bitirme projesini başarıyla tamamlayanlardan; genel not ortalaması 3,50-3,75 arasında olanlar onur öğrencisi, 3,76-4,00 arasında olanlar ise yüksek onur öğrencisi sayılır.

Lisede onur belgesi kimlere verilir?

Onur belgesi görgü kurallarına uyan, trafik kurallarına uymada örnek davranışlarda bulunan ve bilişim araçlarını en iyi şekilde kullanan öğrencilere verir. Onur belgesini almaya hak kazanan öğrenciler, yılsonunda onur belgelerini alabilir.

Okul iftihar listesi ne demek?

övünç çizelgesi. Bir okulda davranışları ve derslerindeki başarıları ile dikkat çeken seçkin öğrencilerin adlarının yazıldığı çizelge, iftihar listesi. Bir okulda ulusçu ve insanca davranışları, derslerindeki başarıları ile dikkat çeken seçkin öğrencilerin adlarının yazıldığı çizelge.

Başarı ve üstün başarı belgesi kalktı mı?

Yeni yönetmelikle Başarı Belgesi ve Üstün Başarı Belgesi kaldırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *