FAQ: Mehmet Aydın Hangi Okul Mezunu?

Çiftlik Bank Mehmet Aydın ne mezunu?

Ortaokul mezunu bir gençken CEO olan Mehmet Aydın, binlerce kişiyi dolandırmaktan tutuklandı.

Mehmet Aydın kimdir nerelidir?

Aslen Espiyeli olan Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991’de Bursa’nın Nilüfer ilçesinde doğdu. Fatih adında bir ağabeyi vardır. İlköğrenimini Bursa’da tamamladı. Bir dönem Egoman takma adıyla rap müzik yaptı.

Mehmet Aydın hangi liseden mezun?

Kendisini ‘bilgisayar uzmanı, girişimci’ olarak tanıtan Aydın ‘ın aslında overlokçu olduğu öğrenildi. 2010 yılında imam hatip lisesinden mezun olduğu öğrenilen Mehmet Aydın ‘ın, İş-Kur’daki kaydında meslek bilgilerinin “Overlokçu, dikiş makinesi operatörü” şeklinde tanımlandığı gözlendi.

Çiftlik Bank olayı nedir?

Çiftlik Bank, Ponzi oyunu üzerine kurulu, sisteme sonradan katılanın parasının daha önce katılana aktarıldığı bir dolandırıcılık oluşumudur. Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016’da kuruldu ve merkezi Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktaydı.

Tosuncuk kaç yıl yedi?

Kamuoyunda “Çiftlik Bank” olarak bilinen sistemin kurucusu ve 2 yıldan fazla süredir firari olan Mehmet Aydın, 3 bin 762 kişinin mağdur olduğu davada 22 bin 580 yıldan 75 bin 260 yıla kadar hapisle yargılanıyor. Mehmet Aydın hakkında İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

Tosuncuk ne kadar para Dolandirdi?

BİNLERCE KİŞİ MAĞDUR Yatırdıklarını paranın daha fazlasını alma umuduyla para yatıran 77 bin 843 kişi yatırdıklarını parayı bile geri alamayınca dolandırıldığını anladı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun raporuna göre 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL toplandı. 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Okul Dergisi Nasıl Oluşturulur?

Tosuncuk nereye kaçtı?

Aydın’ın avukatı Şehmus Uluç, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, konsolosluk ile bağlantı kurduklarını ve Mehmet Aydın’ın Türkiye’ye iadesi için resmi işlemlere başlandığını söyledi. Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, Uruguay’a kaçmış, yakalanması için çalışma başlatılmıştı.

Tosuncuk kaç yıl ceza alır?

Örgüt üyeleri ve yardım edenlerin aralarında bulunduğu 30 sanık hakkında ise ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etme’, ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlarından toplamda 5’er yıldan 13’er yıla kadar hapisleri talep edildi.

Mehmet Aydın neden tutuklandı?

Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen Aydın, 102 mağdurun şikayetçi olması üzerine hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcısınca ifade vermiş, ardından çıkarıldığı Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliğince “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “bilişim

Mehmet Aydın hangi lise?

Sözcü’nün elde ettiği bilgilere göre; kendisini ‘bilgisayar uzmanı, girişimci’ olarak tanıtan Aydın ‘ın aslında overlokçu olduğu öğrenildi. 2010 yılında imam hatip lisesinden mezun olduğu öğrenilen Mehmet Aydın ‘ın, İş-Kur’daki kaydında meslek bilgilerinin “Overlokçu, dikiş makinesi operatörü” şeklinde tanımlandığı

Tosuncuk kac yasında?

Katılımcıların sisteme para ödeyerek sanal hayvanlara sahip oldukları ve kendilerine sanal ortamda alım-satım yapmak suretiyle yüksek gelir elde etme vaadinde bulunulduğu, bu şekilde işletilen sistem aracılığıyla 31 Temmuz 2016’dan bu yana toplam 132 bin 222 katılımcıdan 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira toplandığı

Çiftlik Bank ne kadar kazandı?

80 BİN KİŞİDEN 500 MİLYON LİRA!

Çiftlik Bank ne zaman?

Çiftlik Bank adlı oyun, Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016’da kuruldu. Sosyal medya oyunu olan FarmVille’den esinlenen Çiftlik Bank ‘ta, oyuncular farklı altın değerlerine sahip çeşitli çiftlik hayvanları satın alabiliyordu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *