FAQ: Okul Öncesi Staj Defteri Nasıl Doldurulur?

Üni staj defteri nasıl doldurulur?

Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır. Bilgisayarda yazılan staj defterleri; Times New Roman 12 (başlıklar 14) punto ve siyah renk kullanılarak yazılmalıdır. Satır aralığı 1,5 seçilmeli, metin iki yana yaslı olmalıdır.

Lise staj defteri nedir?

Staj defteri, öğrencilerin zorunlu stajlarını yaparken edinmeleri gereken bir araçtır. Staj dönemlerinde edindikleri mesleki tecrübeleri yazdıkları, günlük gibi tuttukları bir defterdir. Staj yapmak için bu defteri tutmak, doldurmak ve teslim etmek zorunludur.

Staj defteri doldurmak zorunlu mu?

1) Stajını tamamlayan her öğrenci, stajda yaptığı çalışmalarla ilgili bir defter hazırlamak zorundadır.

Lise staj Defteri ne kadar?

Staj yaptıktan sonra staj defterini okuldan alan öğrenciler bu defterlere 80 TL ile 150 TL arası değişen paralar veriyorlar. Kırtasiyelerde 5 TL’ye satılan staj defterlerinin okulda yüksek fiyatlara satılmasının sebebi ise okulların kullandıkları mühürler.

Staj defterinin ilk sayfasına ne yazılır?

Staj defterinin ilk sayfası kişisel bilgilerinizi dolduracağınız sayfadır. Adınızı, soyadınızı, Okul numaranızı, bölümünüzü, kişisel adresinizi, telefonunuzu ve e-posta adresini yazınız.

Staj defteri neden doldurulur?

Yapılan stajların süresi, staj yapılan yer, stajda kazanılan tecrübe ve edinilen referanslar sizi iş hayatına daha hızlı hazırlar. Kişinin kendi isteğiyle yaptığı stajlarda pek karşısına çıkmasa da yapılan zorunlu stajlarda öğrencilerin staj defteri doldurması gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Yüksek Okul Ne Demek?

Lise staj defteri nasıl alınır?

Staj defteri üniversitelerin fakültelerindeki evrak işlerinden veya kırtasiyecisi/fotokopicisinden alınabilir. Bazı durumlarda ise Mali Müşavirler Odasından temin edilebilir. Staj Defterini Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından alınırsa belirli bir ücret ödenmektedir.

Staj dosyasında daksil kullanılır mı?

Defterler kurşun kalemle DOLDURULMAMALIDIR. kaybolabilmektedir. Sayfalarda silinti, kazıntı, daksil karalama olmayacak.

Staj defteri ne zaman alınır?

11. Staj bitiminden kaç gün sonra staj defterimi ve diğer belgeleri teslim etmeliyim? Staj Defteri stajın tamamlanmasından itibaren en geç 1 (bir) ay içinde staj komisyonuna teslim edilir. Bütün belgeleri bu süre içinde eksiksiz teslim edilmeyen stajlar değerlendirmeye alınmaz ve başarısız sayılır.

Staj defteri teslim edilmezse ne olur?

Staj Tamamlandıktan sonra en geç iki hafta içinde staj defterinin Yüksekokulumuz evrak kayıt bürosuna teslim edilmesi gerekmektedir. Daha geç teslim edilen staj defterleri işleme alınmayacak ve staj geçersiz sayılacaktır.

Staj karnesi nedir?

Staj defteri, adından da anlayacağınız üzere mesleklerinde tecrübe edinmeleri için staj yapan öğrencilerin defterine denmektedir. Staj yapmak için gerekli olan bu staj defterini en iyi şekilde doldurması da çok önemli bir etkendir.

Staj için nereye başvurulur?

Staj seferberliği için başvurular https://kariyerkapisi. cbiko.gov.tr/ adresinden alınacak. Başvuru yapmak isteyen kişiler 22 Şubat- 22 Mart tarihleri arasında başvurularını yapmak zorundalar.

Staj Dosyası görüş ve düşünceler bölümüne ne yazılır?

Sonuç bölümü: Staj dosyalarının sonunda, stajda edinilen bilgi ve becerilerle yapılan işlerin özet halinde değerlendirmesi yapılarak, görüş ve düşünceler yazılacaktır.

Staj dosyası ne?

Staj dosyası sayfalarına sadece yapmış olduğunuz işin detayları ile ilgili bilgiler yazmalısınız. Böyle durumlarda günlük değil, belirli bir işin aşamalarını staj sayfalarına gün tarihine bakmaksızın sırasıyla yazabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *