FAQ: Okul Web Sitesine Video Nasıl Yüklenir?

Okul web sitesine kaç MB video yüklenebilir?

İlk olarak kendi meb alanımıza (dosyalar bölümü) her türden dosyayı ekleyemediğimizi hatırlatmalıyız. Dosyalar bölümüne sadece Sadece doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, dot, dotx, xlt, xltx, pot, potx, pps, pdf, swf, rar, zip, wmv, mp4, flv, f4v dosya türlerini yükleyebilirsiniz ve dosya boyutu 7 MB ‘i geçemez.

Bir okulun web sitesine nasıl girilir?

Okulunuzun web sitesinde değişiklik yapmak için öncelikle web panele giriş yapmanız AÇIKLAMA: gerekmektedir. Okulunuzun web adresinden sonra /mebpanel diye yazıp bu şekilde giriş yapabileceksiniz. Okulunuzun e-posta adresi ve şifrenizle eğer giriş yapamıyorsanız İl/İlçe MEM ilgili kişiye başvurunuz.

YouTube videosu web sitesine nasıl eklenir?

Video veya oynatma listesi yerleştirme

 1. Bilgisayarda, yerleştirmek istediğiniz YouTube videosuna veya oynatma listesine gidin.
 2. PAYLAŞ’ı
 3. Paylaşım seçenekleri listesinden Yerleştir’i tıklayın.
 4. Görüntülenen kutudan HTML kodunu kopyalayın.
 5. Kodu web sitenizin HTML’ine yapıştırın.

MEB panele nasıl girilir?

mebpanel yazarak (örnek: http:// okulu. meb.k12.tr/mebpanel) giriş ekranına ulaşılır.

Okul web sitesine Tarihçe nasıl eklenir?

Okul tarihçesi için önce içerik kısmının altında bulunan birimlerimiz kısmına gelin burası aynı haberler bölümü gibidir buraya tarihçe olarak bir haber girin sonra bu oluşturduğunuz tarihçe isimli haberin linkini kopyalayın burayla işimiz bitti.

You might be interested:  Soru: Okul Yarı Tatili Ne Zaman?

Web sitesi yönetimi nasıl yapılır?

İyi bir içerik ve site yönetimi nasıl yapılır?

 1. Web sitesi yapın.
 2. İçerik oluşturun.
 3. Seo altyapısı oluşturun.
 4. Özgün fotoğraflar seçin.
 5. Doğru Hosting / Sunucu firması seçin.
 6. Web siteniz mobil uyumlu olsun.
 7. Özgün kreatif tasarımlar hazırlayın.
 8. İyi bir Web Master’ınız ya da alanında deneyimli Ajans’ınız olsun.

Meb k12 tr uzantısı nedir?

. k12 alan adı eğitim kurumlarının kullandığı internet alan adıdır. ABD, Kanada, Türkiye ve Avustralya’daki ilk ve orta dereceli eğitim kurumları bu. k12 alan adı uzantısını kullanırlar. Türkiye’de. tr uzantısından önce k12. tr şeklinde kullanılır.

YouTube video yerleştirmeye izin ver nedir?

Varsayılan olarak, İçerik Yöneticisi kullanıcıları yerleştirme yöntemiyle internet sitelerine ve uygulamalarına YouTube videoları ekleyebilir. Engellenecek ya da izin verilecek web sitelerini ve uygulamaları belirterek videolarınızın nereye yerleştirileceğini kontrol edebilirsiniz.

YouTube iFrame nedir?

iFrame Inline Frame’in kısaltılmışıdır. Web tasarlamada güçlü bir elementtir. Büyük ihtimalle YouTube dışındaki sitelerde yerleştirilmiş sayısızca YouTube videosu görmüşsünüzdür. iFrame elementi başka kaynaklardan bir parça içermenizi sağlar.

YouTube embed nedir?

Embed Kod Nedir? Embed bir gömme kodudur. Örneğin YouTube ‘ta yer alan bir videoyu embed kod ile sitenize eklediğinizde içerik sahibi videoyu YouTube üzerinden kaldırdığında içerik sizden de silinecektir. Embed kodun bu özelliği hem içerik sağlayıcı hem de içeriği paylaşan kişi için kolaylık sağlamaktadır.

k12 maile nasıl girilir?

İLETİŞİM ana modülü altında bulunan “ Ayarlar ” ekranına gidiniz. Açılan ekranda ekle butonuna basınız. Aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Buraya kendinize veya kurumunuza ait e- mail hesabını giriniz ve parola kısmına da bu e- mail hesabının şifresini giriniz.

Okul web sitesi nedir?

Okul Web Sitesi Yönetim Paneli Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurum/ okullar tarafından kullanılması gereken bir uygulamadır. Ülkemizin en büyük kurumsal web sitesi projesi olan “ Okul Web Sitesi Yönetim Paneli” 55.000 kurumu bünyesinde barındıracak devasa bir kurumsal web sitesi projesidir.

You might be interested:  Soru: E Okul Öğrenci Ortalamasına Nasıl Bakılır Öğretmen?

Web Panel kullanımı nedir?

Centos Web Panel Nedir?

 • Web Panel ya da kontrol paneli kısaca bir sunucunun servislerini yönetmek amacıyla kullanılmaktadır ve bunlardan bir tanesi de Centos Web Paneldir.
 • Kontrol paneli ile beraber web hosting, mail kutusu, sunucu veri tabanı, DNS ayarları ve daha birçok şey daha kolay yönetilebilir hale gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *