FAQ: Üniversite Okul Ne Zaman Başlıyor?

Üniversite yüz yüze eğitim olacak mı?

“Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır” “Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır.

Üniversite yüz yüze eğitim ne zaman?

Nitekim geçtiğimiz 1,5 yıl boyunca Covid-19 salgını nedeniyle eğitimi bütünüyle uzaktan öğretim usulüyle yapmaya çalıştık ve başardık. Şimdi 2021-2022 akademik yılında bütün üniversitelerimizde aldığımız karara göre eğitim ve öğretim yüz yüze yapılacak.

Üniversitelerde uzaktan eğitim olacak mı?

Üniversitelerimizde, derslerin yüzde 40’ı veya herhangi bir dersin yüzde 40’ı uzaktan eğitim yoluyla yapılabilecek. Yani bu şekilde üniversitelerimizde yüz yüze eğitim devam ederken bir taraftan da öğrencilerimiz dersin bir kısmını uzaktan eğitim usulleriyle alabilecekler.

Üniversite dersleri ne zaman başlıyor?

Üniversiteler için akademik takvim bu yıl 13 Eylül 2021 tarihi itibariyle başlayacak. Yani birçok üniversite bu tarihte eğitim sürecini başlatmış olacak. ÜNİVERSTELER ONLİNE MI, DERSLER YÜZ YÜZE Mİ? Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.

Üniversite dersler ne zaman başlıyor 2021?

2021 -2022 YÖK akademik takvimine göre, yeni eğitim-öğretim yılı 13 Eylül’de (bugün) başlıyor. 4

Universite ders kayıtları NE ZAMAN?

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4 -8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

You might be interested:  Soru: Özel Okul Desteği Ne Zaman Ödenecek?

YÖK son dakika üniversiteler ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacağını duyurdu. YÖK, salgını seyrine göre üniversitelerde program bazında yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabileceğini açıkladı. YÖK bu konuda inisiyatifi üniversitelere bıraktığını belirtti.

2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı Yüz Yüze mi?

2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Üniversitemiz birimlerinde eğitimin kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak aşağıda belirtildiği şekilde gerçekleştirilecektir. Zorunlu dersler yüz yüze yapılacaktır.

Hangi Universiteler online?

Uzaktan Eğitim Kararı Alan Üniversiteler

  • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
  • MARMARA ÜNİVERSİTESİ
  • MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
  • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
  • ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
  • BATMAN ÜNİVERSİTESİ
  • MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

2021 üniversite açılacak mı?

Üniversitelerde eğitim döneminin başlayacağı tarih geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversitelerin 2021 -2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.”

Üni açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi. ÜNİVERSİTLER NE ZAMAN AÇILACAK? Erdoğan, yaptığı konuşmada “Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır” dedi.

UNIVERSITE ders kayıtları nedir?

Ders kayıtları, dönem içinde alınacak derslerin seçilmesi işlemidir. Üniversitemizde İngilizce Hazırlık Programı ve lisans programlarının birinci sınıf 1. yarıyılında alınacak dersler bellidir ve ders kayıtları Öğrenci Hizmetleri tarafından yapılır.

Omu NE zaman acılıyor 2021?

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Takvimi(Samsun Üniversitesi Senatosunun 21.06. 2021 tarih ve 2021 /58 sayılı kararı doğrultusunda; 2021 /2022 eğitim öğretim yılından itibaren eğitim-öğretime başlayacak olan Samsun Üniversitesi öğrencilerinin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile karşılıklı yapılan protokol kapsamında

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *