Hızlı Cevap: E Okul Öğrenci Kulüp Tanımlama Nasıl Yapılır?

E okul sosyal etkinlikler nerede?

Merhaba Arkadaşlar e okul sosyal etkinlik modülünde e okul girişi yaptıktan sonra okul kurum işlemleri kısmından sosyal etkinlik modülüne ulaşabiliriz. Burada iki bölüm bulunmakta birincisi öğrencilere kulüp tanımladığımız bölüm, ikincisi sosyal etkinliklerin eklendiği bir bölüm.

E okul sosyal etkinlik modülü nedir?

MEB Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği gereği, bu alanlardaki sosyal etkinlik çalışmalarını kayıt altına almak için e – Okul Sistemi içerisinde Sosyal Etkinlik Modülü oluşturulmuştur. Sosyal Etkinlik Modülü, bu etkinliklerin kayıtlı, ölçülebilir veri haline getirilmesini amaçlar.

Öğrenci kulüpleri nelerdir?

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 • Akut Kulübü
 • Anadolu Hukuk ve Bilişim Kulübü
 • Atatürkçü Düşünce Kulübü
 • Avrupa Öğrencileri Forumu Kulübü (AEGEE)
 • Bilim Kurgu ve Fantezi Kulübü
 • Bilim ve Eğitim Kulübü
 • Dans Kulübü
 • Denetim Kulübü

Sosyal etkinlikler ne zaman doldurulur?

Sosyal etkinlikler bölümü 2.dönem doldurulacak. Fakat birçok arkadaşımız 1.dönemden tamamladı olarak işaretlediği için ve düzeltme imkanı olmadığı için sistem üzerinde her ne kadar bizlere aktif gözüksede karne yazılımında o bölüm aktif değil.

Kültürel faaliyetler nelerdir?

Kültürel faaliyetler, bir yerin kültürünü belirtmek için düzenlenmiş olan etkinliklerdir. Kültürel faaliyet örnekleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Nevruz kutlamaları
 • Rock festivali.
 • Tiyatro festivali.
 • Halk oyunları şenliği.
 • Türk halk müziği konseri.
 • Türk sanat müziği konseri.
 • Bilgi yarışması
 • Bahar şenliği.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Okul Müdürü Nasıl Şikayet Edilir?

Karnede sosyal etkinlik ne demek?

Sosyal etkinlikler; öğrencilerin öğrenci kulüpleri bünyesinde katıldıkları etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarını, Millî Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarınca düzenlenen/onaylanan merkezî etkinlikleri, öğrencilerin okul dışında velilerinin bilgisi dahilinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından uygun

Sosyal etkinlik bilgilendirme formunu kim doldurur?

Etkinlik Bilgilendirme Formu (Ek-1) okulun sosyal etkinlik kurulu başkanı tarafından onaylanmalıdır.

Sosyal etkinlikleri kim onaylar?

(4) Sosyal etkinlikler kurulunun etkinliklerle ilgili planlama ve kararları, eğitim kurumu müdürünün onayından sonra yürürlüğe girer.

Sosyal etkinlik katılım belgesi nereden alınır?

E-OKUL ÜZERİNDEN DE ERİŞİM SAĞLANACAK Böylece 2017’de pilot uygulaması yapılan, bu yılın ikinci döneminden itibaren ülke genelinde kayıtları tutulan sosyal etkinlikler, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine belge şeklinde de verilecek. Ayrıca sosyal etkinlik belgelerine e-okul üzerinden de erişim sağlanabilecek.

Üniversitede kulüp nedir?

Öğrenci kulüpleri, tam bu noktada ortaya çıkan ve okuldan sonraki hayat için tecrübe edinilebildiği topluluklardır. Bu topluluklar, gerekli prosedürlerle kurulur ve daha sonrasında üye kazanımlarıyla devam ederek etkinliklerle faaliyetlerini yürütür.

Öğrenci kulüpleri nin faydaları nelerdir?

KULÜP ÇALIŞMALARININ FAYDALARI Kulüp çalışmalarına düzenli katılan öğrencinin kendine ve çevresine karşı güven duygusu artar. Planlı çalışma alışkanlığı, zamanı etkin ve verimli kullanma alışkanlığı kazanırlar. Farklı sınıfların bir araya geldiği bu çalışmalarda birbirlerine karşı saygılı, hoşgörülü olmayı öğrenirler.

Sosyal faaliyetler neler olabilir?

Sosyal ve Akademik Etkinlikler Yaratıcı Drama, Yabancı Dil Kulüpleri, Akıl Oyunları, Yazar Atölyesi, Satranç vb. çeşitli alanlarda oluşturulan kulüpler öğrencilerin sosyalleşmesine ve belli bir alanda kendilerini geliştirmesine katkı sağlarlar.

Sosyal etkinlik karnesine ne yazılır?

Sosyal etkinlik belgelerinde, öğrencilerin eğitim öğretim yılı boyunca okulda, ilçede, ilde, bölgede, ulusal veya uluslararası düzeyde katıldıkları yarışmalar, etkinlikler, tasarladıkları ürünler ayrıntılı döküm halinde yer alacak.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ilköğretimde Okul Değiştirme Cezası Nasıl Verilir?

E Okulda sosyal etkinlik nasıl silinir?

Sosyal Etkinlik girişi menüsünden silinecek etkinliği seçip kaydet butonunun solunda yer alan silme butonundan siliniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *