Hızlı Cevap: Hayvanlar Nerede Yaşar Okul Öncesi?

Hayvanlar nerelerde yaşarlar?

İnek ve atlar genelde ahırda yaşarlar. Koyun ve keçiler ise ağılda yaşarlar. Tavuk, hindi ve kaz gibi evcil hayvanlar kümeste yaşar. Kedi ve köpekler kulübede yaşarken, kuşlar ise yuva içinde yaşarlar.

Havada hangi hayvanlar yaşar?

Daha sonra isimleri sayılan bu hayvanların nerede yaşadıkları sorulur. Aynısı havada yaşayan hayvanlar (Güvercin, leylek, kartal, martı, baykuş, sinek, arı, kelebek) ve suda yasayan hayvanlar (balik, yunus, fok, balina, su kaplumbağası, timsah) icin sürdürülür.

Evcil hayvanlar nerelerde yaşar?

Evde,kümeste,ahırda,ağılda yaşayan,etinden,sütünden,yumurtasından, yününden gücünden ve arkadaşlığından yararlandığımız,evimizi yabancılardan ve zararlı hayvanlardan koruyan hayvanlara evcil hayvan denir.

Karada yaşayan hayvanların isimleri nelerdir?

Karasal hayvanlar, çoğunlukla ya da her zaman karada yaşayan hayvanlardır (ör., kediler, karıncalar, örümcekler). Karasal omurgasızlar, karınca, sinek, cırcır böceği, çekirge ve örümcek gibi hayvanları içerir.

Koyun nerede yaşar?

Yani Karadeniz’de yetiştirilen koyun ırkları birbirinden oldukça farklılık göstermektedir. Batı Anadolu da ve sahil bölgelerinde genel olarak ince kuyruklu yerli koyunlar bulunurken, Orta Anadolu Doğu ve de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise yağlı kuyruklu olan yerli koyunlar yetiştirilmektedir.

Koala ne yer nerede yaşar?

Koala (Phascolarctos cinereus), Avustralya’ya özgü otobur ve ağaçta yaşayan bir keseli memeli hayvan türüdür. Phascolarctidae familyasının yaşayan tek temsilcisidir ve yaşayan en yakın akrabaları vombatlardır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Okul Puanı Nasıl Hesaplanır?

En çok yaşayan hayvan hangisi?

Grönland Balinası – 211 Yaşında En uzun ömürlü memeli olan Grönland balinası 100 tona varan ağırlığıyla aynı zamanda en ağır canlılardan biri. Yaşı tam ölçülemeyen bu canlının aslında 245 yıl yaşadığı da söyleniyor.

Soğuk yerlerde hangi hayvanlar yaşar?

Balina, denizaslanı, penguen gibi sıcakkanlı hayvanlar hava sıcaklığının çok düşük olduğu kutup bölgelerinde yaşayabilir. Bu canlıların vücut sıcaklıkları, derilerinin altındaki yağ tabakası ısıyı yavaş ilettiği için, ortam sıcaklığından etkilenmeksizin sabit kalabilir.

Çiftlikte yaşayan hayvanlar nelerdir?

Çiftlik Hayvan Türleri Hangileridir?

 • Sığır.
 • Boğa.
 • Öküz.
 • Buzağı
 • Horoz.
 • Tavuk.
 • Eşek.
 • Ördek.

Evcil hayvan türleri nelerdir?

Evcil Hayvanlar

 • Köpek. Tabii ki en popüler evcil hayvan listemizde ilk sırayı insanların en sadık dostu köpekler alıyor.
 • Kedi.
 • 3. Hamster.
 • Balık.
 • 5. Gine Domuzu.
 • Papağan.
 • 7. Muhabbet Kuşu.
 • 8. Yılan.

Hangi hayvanların gücünden yararlanırız?

Eşek, Öküz, Deve gibi bazı hayvanların gücünden yararlanırız. Teknolojinin gelişmesinde hayvanlardan faydalanırız. Mesela bazı uçaklar yapılırken uçabilen hayvanların kanatlarından örnekler alınmıştır. Kahvaltıda en çok yediğimiz peynir, bal, yumurta gibi gıdaları hayvanlar sayesinde üretiriz.

Hangi hayvanların derisinden yararlanırız?

Dana ve İnek derileri: Derisi kullanılan büyük baş hayvanlar ise düve, inek, dana, boğa ve öküz derisidir. Türkiye’de dekor, ayakkabı, çanta ve giyimde ağırlıklı olarak dana derisi tercih edilmektedir. Henüz gelişmemiş erkek hayvan derisi olan bu deri cinsi hem kaliteli hem de sıkı bir yapıya sahiptir.

Suda yaşayan hayvanların isimleri nelerdir?

Suda Yaşayan Hayvanlar Nelerdir Balıklar, Ahtapotlar, Karides, Yengeçler, Denizanaları, Su bitkileri, Su kaplumbağası, Su yılanı, Martı, Ördek, kaz, kurbağa, timsah, algler ve karabatak diyerek suda yaşayan canlılara birkaç örnek vermiş oluruz.

Hem karada hem suda yaşayan canlılara ne ad verilir?

Hem karada hemde suda yaşayan canlılara ne denir? Hem karada hem de suda yaşayan hayvanlar amfibi olarak nitelendirilir. Kaplumbağa, kurbağa, yılan, timsah, kaz, ördek ve penguen ilk aklıma gelen hayvanlar.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır E Okul?

Karada yaşayan en büyük hayvan nedir?

Dünya üzerinde yaşayan en büyük hayvan mavi balinadır (Balaenoptera musculus). Erkek mavi balinaların boyları 25 metre, dişilerinki ise 27 metre kadar olabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *