Okul Servisleri Nereye Şikayet Edilir 2018?

Okul servisleri nereye şikayet edilir 2020?

“Velilerimiz 153’ü arayıp şikâyet edebilirler” 2019- 2020 Eğitim-Öğretim yılı başladı. Servis firmaları, özellikle özel okullardaki velilerden, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) açıkladığı resmi servis tarifesinin üzerinde rakamlar alınıyor.

Ankara okul servis araçları nereye şikayet edilir?

Ancak yine örtüşmesine rağmen tarife uygulanmıyor ve yüksek ücret talep ediliyor. Taşıyan kişi firma olduğu takdirde velilerimiz bu tür şikayetlerini Alo 153 zabıtaya, okul aile birliklerine, kaymakamlık ve Ankara Ticaret Odası’na şikayet etmeleri gerekiyor.

Okul servisleri kime şikayet edilir?

ŞİKAYETLER BAKANLIĞIN AÇTIĞI ALO 147 HATTINA BİLDİRİLEBİLECEK.

Yol güzergah belgesi nedir?

Personel servisi ve okul servisi gibi taşımacılık hizmeti veren firmaların büyükşehir belediyesinden aldıkları belgeye güzergah izin belgesi adı verilir. Bununla birlikte, turizm sektöründe yer alan firmaların da güzergah belgesi alması gerekir.

Şöför sertifikası nedir?

Servis Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgesi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından, servis şoförlerine alınma şartı getirilen bir belgedir. Okul servis araçlarını kullanan şoförlerin, 03.09.2020 tarihinden itibaren MYK mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.

Servis güzergah belgesi nasıl alınır?

MÜRACAAT SAHİBİNDEN İSTENEN BELGELER

  1. Araç ruhsatının aslı ve araç muayene raporu aslı
  2. Trafik sigortası aslı
  3. GPS formu aslı ( Yetkili GPS firmasından onaylı )
  4. Vergi levhası ( Mali müşavir / muhasebeci kaşeli)
  5. İmza Sirküleri aslı
  6. Meslek Odası Faaliyet belgesi aslı (aynı yıl )
  7. Ticaret Sicil Gazetesi aslı
You might be interested:  Soru: E Okul Bilgileri Nasıl Güncellenir?

IBB yol güzergah belgesi nasıl alınır?

İstanbul’da personel servisi taşımacılığı hizmeti veren şoförler, yol belgesi alabilmek için İBB Toplu Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yapmalıdır. Öncelikle kişisel bilgilerinin doğruluğunu teyit eden şoförler, ardından talep edilen evraklarını sisteme yüklemeli ve başvurularını gerçekleştirmelidir.

D3 güzergah izin belgesi nedir?

D3 yetki belgesi ülkemiz içinde personel taşımacılığı faaliyetlerini gerçekleştirmek isteyenlerin alması gereken bir belgedir. Belgenin kullanımında herhangi bir ticari faaliyet yoktur. En az bir minibüs veya araçla kendi bünyesindeki personelleri taşımak için kullanılır ve bu araçlarda yaş sınırı aranmamaktadır.

Yol Yardım Belgesi nasıl alınır?

Oto kurtarıcı ve çekici işini yapmak için en gerekli belge elbette C Ehliyeti ve K Belgesidir. C Ehliyeti herhangi bir ehliyet kursu aracılığıyla 1 ay içerisinde alınabilmektedir. K Belgesi ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üzerinden başvurularak alınabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *