Okuyucular soruyor: E Okul Notları Telefona Nasıl Gelir?

E okula girince bildirim gider mi?

Türkiye’nin en çok kullanılan mobil uygulamalarından olan e – Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi. Uygulamaya, velilere bildirim gönderme özelliği kazandırıldı. Tüm velilere ücretsiz olarak sunulan hizmet, bir öğrencinin okula kaydından başlayarak mezuniyetine kadar olan tüm sürece ilişkin bilgileri içeriyor.

E-okul telefona nasıl yüklenir?

Öncelikle e okul sistemini telefonumuza indirmek için telefonunuz akıllı telefon olması gerekiyor. Akıllı telefonlarda bulunan ‘play store’ uygulamasına e okul yazarak çıkan uygulamayı telefonunuza indirmeli ve yüklemelisiniz.

E-okul mesaj nasıl gelir?

Öğrenci bilgilerini mobil ortamdan SMS ile OTOMATİK olarak alabilecekler. Bunun için üye olmanız yeterlidir. Servise üye olmak için: ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI yaz 8383′ e gönder. Servise üye olan ya da üye olmayan tüm kullanıcıların yapacakları her bir sorgulama için 1 TL ücretlendirme yapılır.

8333 nedir?

E-okul veli bilgilendirme sistemi çocuğunuzun e-okula girilen bilgilerini sms ile almanızı sağlayan bir hizmettir. Tüm operatörlerden aylık 2 TL karşılığı (Turkcell, Vodafone, Avea) bu hizmeti başlatmak için çocuğun TC kimlik numarasını yazıp 8383 ‘e göndermeniz yeterlidir.

E okul öğrenci girişi mi?

E – Okul öğretmen girişi de öğrenci girişi ile aynı ekran üzerinden yapılıyor. E – Okul öğretmen girişi ekranı ile sınav notları girişi ve devamsızlık eklemeleri yapılabildiği gibi, öğrenci performansları da eklenebiliyor.

You might be interested:  Soru: Lgs Hangi Okul?

E okul öğrenci bilgi girişi nasıl yapılır?

E – Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “ e – okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor.

E okulu nasıl yüklenir?

Cihazda yüklü olan play store giriş yanı ve arama butonuna MEB E – OKUL VBS yazın. Ardından uygulama karşınıza çıkacak ve yükle kısmına tıklayarak e okulu telefonunuza ya da tabletinize yüklemiş olacaksınız.

E okul öğrenci nasıl indirilir?

E okul üzerinden karne sorgulamak ve indirmek için öncelikle https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresine giriş yapılmalı. Burada “ Veli Bilgilendirme Sisteme Giriş” bölümü seçilerek karnesi görüntülenmek istenen öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ilgili boşluklara yazılmalı.

Karneye nasıl bakabilirim?

İlkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öte yandan öğrenciler “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. e-Okul karne notları görüntüleme ekranı MEB tarafından erişime açıldı.

E-okul lise tercihleri nasıl yapılır?

b) Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https:// eokul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

8383 e nasıl mesaj atılır?

OGRENCI TCKIMLIK NO yazıp 8383 ‘ e göndererek paket aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Çocuğunun eğitim ve okul durumu hakkında her türlü bilgiyi doğru kaynaktan almak isteyen velilerin kullanabileceği bilgi servisidir. ​Veli Bilgilendirme SMS Servisi aboneliği aylık 2,5 TL’dir.

8383 mesaj ne demek?

Bakanlık, ” 8383 Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdi. Servisle resmi ve özel okullardaki öğrencilerin e-okul sistemine girilen devamsızlık, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, diploma notu, nakil ve okul kaydıyla ilgili veriler, kısa süre içinde mesajla velilere bildirilecek.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Tasdikname Nasıl Verilir E Okul?

8333 e nasıl abone olunur?

Öğrenci bilgilerini mobil ortamdan SMS ile “otomatik” olarak alabilecekler. Bunun için üye olmanız yeterlidir. Servise üye olmak için: ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI yaz 8383′ e gönder. Servise üye olan ya da üye olmayan tüm kullanıcıların yapacakları her bir sorgulama için 1 TL ücretlendirme yapılır.

8383 meb Mobil bilgi Servisi Ücretli mi?

MEB Mobil Bilgi Servisi aboneliğinizi iptal etmek için IPTAL yazıp 8383 ‘e gönderin. Servis ücretlendirmesi nasıl yapılır? MEB Mobil Bilgi Servisi kapsamında abonelik vergiler dahil aylık 2.5 TL ile, her bir başarılı sorgulama vergiler dahil 1 TL ile ücretlendirilir.

8383 kimin numarası?

Milli Eğitim Bakanlığı, ” 8383 Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdi. Servisle resmi ve özel okullardaki öğrencilerin e-okul sistemine girilen devamsızlık, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, diploma notu, nakil ve okul kaydıyla ilgili veriler, kısa süre içinde mesajla velilere bildirilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *