Okuyucular soruyor: Okul Müdürlük Sınavı Ne Zaman?

2021 Müdürlük Sınavı Ne Zaman?

2021 YILI İLK DEFA YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME SÖZLÜ SINAV TAKVİMİ (MÜDÜR, MÜDÜR BAŞYARDIMCISI VE MÜDÜR YARDIMCISI) 2021 yılı ilk defa yönetici görevlendirme sözlü sınavı 26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında ilimiz muş merkez öğretmenevi ve akşam sanat okulunda yapılacaktır.

Okul müdürlüğü sınavı ne zaman?

2021 MEB EKYS Okul Müdürlüğü ve Okul Müdür Yardımcılığı sınavı 14 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Müdürlük sınavı saat kaçta?

Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat ) olacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir.

Müdürlük sınavı nedir?

Eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı anlamına gelen bu sınav ile okullara Müdür veya Müdür Yardımcısı olarak atamalar yapılır. Bu sınava girip başarılı olanlar Müdür veya Müdür Yardımcısı kadrolarına atanma hakkı kazanır.

Müdür yardımcılığı sonuçları 2021 ne zaman?

Adaylar, sınav sonuçlarına 02 Nisan 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

Müdür yardımcılığı sınavında hangi konular var?

2021 Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı (EKYS) konu dağılımı

  • ✦ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (8 Soru – Ağırlık: %10)
  • ✦ Eğitim ve Öğretimde Etik ( 4 Soru – Ağırlık: %5) A) Öğretmenlik Meslek Etiği.
  • ✦ Eğitim Bilimleri (28 Soru – Ağırlık: %35) A) Eğitim Yönetimi ve Denetiminin Kuramsal Temelleri ve Süreçleri.
You might be interested:  Soru: Yeni Okul Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Okul müdürlük sınavına kimler girebilir?

MEB EKYS Müdür ve Müdür Yardımcısı Sınavına Kimler Girebilir? Müdürlük İçin; Daha önce müdür olarak görev yapmamış olmak. Müdür Yetkili Öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür Başyardımcısı veya Kurucu Müdür olarak toplamda en az 1 yıl görev yapmış olmak.

Önlisans mezunu müdür yardımcısı olabilir mi?

Eğitim şartı Yönetmelikteki belirlemeye göre; ** Müdür, Şube Müdürü, Başmühendis, Araştırmacı, Eğitim Uzmanı, Uzman, Müdür Yardımcısı, Çözümleyici ve bu düzeyde bulunan görevler ile daha üstü görevlere atanacakların en az 4 yıl süreli yükseköğrenim mezunu olması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *