Okuyucular soruyor: Okul Öncesi Öğretmenleri Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Okul öncesi öğretmeni kaç saat ek ders alır?

Okul öncesi öğretmenleri haftada 18 saat aylık (maaş) karşılığı ve ilave olarak 12 saatte zorunlu ek ders okutmakla görevlidirler.

Okul öncesi öğretmeni ek ders alacak mı?

Açıklanan kazanımların 16. maddesine göre; sınıf öğretmenlerine, okul öncesi öğretmenlerine ve atölye şefliği görevi verilen öğretmenlere haftalık ilave 2 saat ek ders ücreti ödenmesini sağladık maddesi uyarınca okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine haftada 17 saat ek ders ücreti ödenecek.

Bir öğretmen haftada en fazla kaç saat ek ders alır?

Haftada 15 saatlik eğitim süresini aşarak haftada 15 saate kadar, DYK kursunu da dahil edilirse eğer, haftada 25 saate kadar branş öğretmenleri ek olarak derslere girebilir. Öğretmenler ise haftada toplamda 40 saate kadar ders verebiliyor.

Sınıf öğretmeni haftalık ek ders nasıl hesaplanır?

Sınıf öğretmeni ve Okul Öncesi öğretmenleri 30 saat derse girdiği için, her 10 saate 1 saat toplamda 30 saat olduğu için (30/10) 3 saat planlama ek dersi alır. Yani haftalık 12+3=15 saat ek ders alır.

You might be interested:  Sık sorulan: 1.Sınıf Okul Ne Zaman Açılıyor?

Özel eğitim öğretmenlerinin ek dersi nasıl hesaplanır?

Bu itibarla; haftada 35 saat ders okuttuğu belirtilen özel eğitim alan öğretmenlerinin, okuttuğu bu derslerden haftada aylık karşılığı okutmakla yükümlü olduğu 18 saatin üstünde okuttuğu 17 (30+5=35-18=17) ders saati karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılması gerektiği değerlendirilmektedir.

Uzaktan eğitimde öğretmenler ek ders alacak mı?

Okullarda 2. dönem sınavlarının isteğe bağlı olmasıyla öğrencilerin derse katılımı her geçen gün düşüyor. Öğretmenler de canlı derse, uzaktan eğitime öğrenci gelmezse ek ders ücreti kesilecek mi diye araştırmaya başladı. Uzaktan eğitimde öğrenci gelmezse ve öğretmen ders yapamazsa ek ders ücreti alamayacak.

Sınıf öğretmeni müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır?

Örnek 2: Kadrosu Boş olan bir ilkokula Müdür Yardımcılığı süresi olmayan ve bir yıldan fazla görev süresi olan bir öğretmenin Müdür Yardımcısı Olarak 22.madde görevlendirilmesinde 19 saat ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Sınıf rehberliği kaç ek ders?

Yazının 5. Maddesinde yazılı bulunan “ Sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf şube rehber öğretmenlerinin, anılan Kararın 6’ncı maddesinin beşinci fıkrasına göre haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları, gerekmektedir” ifadesi uyarınca 8 ve 12’ler dahil tüm sınıf şube rehber öğretmenleri ayrıca bu

Ücretli Öğretmenlik Nedir maaşları?

Haftalık 25 saat ve aylık 100 saat dersi olan ücretli öğretmen 1.947,35 TL maaş alacaktır. Haftalık 30 saat ve aylık 120 saat dersi olan ücretli öğretmen 2.283,16 TL maaş alacaktır. Ayrıca evli olup eşi çalışmayan ücretli öğretmenlere 53,67 TL eş yardımı ve her bir çocuk için 37,31 TL ek ödeme verilecektir.

Full ek ders kaç saat?

Branş öğretmeni haftada kaç saat derse girerse girsin en fazla 20 saat toplam ek ders alabilir. Ek dersi 20 saatten fazla olsa bile 20 saat ek ders alır. Örneğin haftada 34 saat derse giren bir öğretmenin haftalık alması gereken ek ders sayısı 22 saat olmalı ancak bu öğretmene 20 saat ek ders yazılır.

You might be interested:  FAQ: Okul Öncesi Tuz Seramiği Hamuru Nasıl Yapılır?

Bir öğretmen ne kadar ek ders alabilir?

öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir.

12 saat derse giren öğretmen kaç saat ek ders alır?

Örnek: Haftada 12 saat derse giren ve klüp veya sınıf rehber öğretmenliği görevi olan bir öğretmene maaş karşılığını doldurup doldurmadığına bakılmaksızın bu görevlerinden dolayı 2 saat ek ders yazılır.

27 saat derse giren öğretmen kaç saat ek ders alır?

30 saat derse giren bir branş öğretmeni 18 saat ek ders ücreti alır. 29 saat derse giren bir branş öğretmeni 16 saat ek ders ücreti alır. 28 saat derse giren bir branş öğretmeni 15 saat ek ders ücreti alır. 27 saat derse giren bir branş öğretmeni 14 saat ek ders ücreti alır.

Karantinaya alınan öğretmen ek ders alır mı?

İdare mahkemesi, pandemi nedeniyle idari izinli sayılan 60 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan veya karantinada olduğu için ders yapamayan öğretmenlere ek ders ödenmemesini haksız buldu. Mahkeme, uygulamanın ‘hukuka aykırı’ olduğuna hükmederek yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

Ek ders işlemleri nasıl yapılır?

Ek ders hesaplama için kullanılan en basit yöntem toplam ders sayısından maaş karşılığı olan ders sayısını çıkarmaktır. Aynı zamanda sınıf öğretmenliği olması halinde ekstra 2 saat ek ders eklenmelidir. Ayrıca verilen ders sayısı 10 un her katında 1 saat ek ders eklenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *