Sık sorulan: E Okul Rapor Nasıl Alınır?

E Okul derece listesi nasıl alınır?

İlk önce e okula giriş yapıyor sol menüdeki “ilkokul-ortaokul öğrenci işlemleri”ni tıklıyoruz. Açılan ekran öğrenci arama ekranı olacaktır. Bu ekrandayken sayfadaki yazıcı simgesini tıklıyoruz. Yazıcı simgesine tıklayınca raporlar ekranı açılacaktır.

E okulda raporlar bölümü nerede?

Örnek olarak IOK10006 kodlu ekranın IOK10006RK13 kodlu raporu yukarıdaki şekilde gösterilmiştir. Ekran numarası e – Okul ekranında veya rapor arayüz ekranında sağ üst bölümde yer almaktadır. Rapor kodu ise rapar arayüz ekranında veya rapor parametleri ekranıda sağ üst köşede bulunabilir.

E okul rapor nasıl işlenir?

Eokul giriş yaptıktan sonra e – okul öğrenci menüsünde öğrenci seçildikten özürlü devamsızlık bölüme tıklanır. Öğrenci Özürlü Devamsızlık Bilgileri ekrandan öncelikle yapılan devamsızlığa ait özrün nedeni seçilir.

E okul hangi tarayıcı ile çalışır?

E -okulun sadece İnternet Explorer tarayıcısında çalışmakta olması ve son zamanlarda hem İnternet Explorer tarayıcısının güncellemelleri hem de Java nın güncellemeleri E – Okul ‘da bazı sıkıntılar yaşanmasına sebebiyet veriyor.

Sınıfta kimler var nasıl öğrenebilirim?

E Okul giriş ile sınıf bilgileri nasıl öğrenilir? E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr adresine erişim sağlaması gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım.

Not Çizelgesi nereden alınır?

E okul sayfasına giriş yaptığınızda güncel ekranda çocuğunuzun son okuduğu sınıfın bilgileri yer alıyor. Önceki senelerin bilgisine ulaşmak için sol üst köşeden sınıf seçilebilir. Not çizelgesi içinse sol bölümde “ Not Bilgisi” kısmına tıklamanız gerekiyor.

You might be interested:  FAQ: Tayyip Erdogan Hangi Okul Mezunu?

E Okul Öğrenci Belgesi nasıl alınır?

bu ekrandayken yazıcı simgesine tıklayıp rapor listesi ekranı açıyoruz. Rapor listesi ekranı olacaktır.İlgili kısma tıklayarak öğrenci belgesini açabiliriz. e okul hem fotoğraflı hem de fotoğrafsız olarak bize iki seçenek sunmaktadır birini tıklıyoruz. Açılan son ekran öğrenciye ait öğrenci belgesi olacaktır.

E okul karne notları nasıl bakılır?

E – OKUL DİJİTAL KARNELERE NASIL BAKILIR? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine ” e – okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

E okul öğrenci bilgi girişi nasıl yapılır?

E – Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “ e – okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor.

E okuldan gelişim raporuna nasıl bakılır?

E – Okul gelişim raporları girişi yapmak istiyorsak ilk olarak sisteme giriş yapmalıyız. Daha sonra E – Okul gelişim raporları girişi için sayfanın solunda yer alacak olan kurum işlemleri kısmına tıklıyoruz. Orada açılacak olan not işlemleri bölümüne tıkladıktan sonra anaokulu gelişim raporlarına tıklıyoruz.

E okula anaokulu öğrenci kaydı nasıl yapılır?

Kayıt yaptırmak için MEB’in hazırladığı “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafta ” Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu isteniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *