Sık sorulan: Emine Erdoğan Hangi Okul Mezunu?

Emine Erdoğan hangi okuldan mezun oldu?

Eğitimine Zeynep Kamil İlkokulu’nda başladı, daha sonra Mithatpaşa Akşam Sanat Okulu’na devam etti ancak buradan mezun olmadı. Emine Erdoğan, gençlik yıllarında aktif bir biçimde sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Ayrıca ‘İdealist Kadınlar Birliği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Recep Tayyip Erdoğan hangi okul mezunu?

Genel başkanlığı sırasında 2002, 2007, 2011 ve 2018 genel seçimlerinde partisi, birinci parti olmuştur. 1976 yılında Millî Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığına ve aynı yıl İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Erdoğan, Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulundan 1981 yılında mezun oldu.

Emine Erdoğan’ın babası kimdir?

Türkiye’ye erken dönebilmek için yazın da dersler alarak 4 senelik lisans programını 3 senede tamamladı ve 2005 yılında Indiana Üniversitesi’nden mezun oldu. 2008 yılında, ekonomi alanında aldığı yüksek lisans eğitimini Londra Ekonomi Okulu’nda tamamladı.

Emine Erdoğan’ın kardeşleri var mı?

1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi’nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Cumhurbaşkanı olmak için hangi okul mezunu olmak gerekiyor?

Bu şartlar şunlardır: 40 yaşını doldurmuş olmak, Yükseköğrenim mezunu olmak, Milletvekili seçilebilme yeterliliğine sahip bir Türk vatandaşı olmak.

Recep Tayyip Erdoğan Kaç kardeşi var?

Devlet görevlisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *