Sık sorulan: Etwinning Okul Kaydı Nasıl Yapılır?

eTwinning kayıt nasıl yapılır?

https://www. etwinning.net/tr/pub/index.htm adresine giriş yapınız. Sağ üst köşedeki oturum aç kaydol butonuna tıklayınız. Ekranın altındaki başlayın butonuna tıklayınız. Ön kayıtta gerekli alanları doldurunuz.

eTwinning projelerine nasıl dahil olunur?

Ortağınızı ‘İrtibat Kişileriniz’e ekleyin. Etwinning Live sayfanızdan ‘Projeler’de, ‘Bir proje oluştur’a tıklayın. Bir ortak seçin ve formu doldurun (Not: Yalnızca bir ortak formu doldurmalıdır). Formu gönderdikten sonra, ortağınız talebinizi kabul etmesini isteyen bir ileti alacaktır.

eTwinning 2021 teması nedir?

2021 yılı eTwinning yıllık teması: Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon. “Yanlış ve yanıltıcı bilgilerden arındırılmış bir internete, koronavirüs salgını sırasında olduğundan daha acil bir şekilde hiç ihtiyaç duyulmamıştı.” (Twitter’da Avrupa Komisyonu).

eTwinning okulu olmak ne demek?

eTwinning Okulları, eTwinning ‘in önemini ve değerlerini tanır, okul yönetiminin desteğiyle bunları okulun politikalarına, uygulamalarına ve mesleki gelişim süreçlerine dahil eder. Bir eTwinning Okulu statüsüne ulaşma kavramı, objektif olarak değerlendirilebilecek bileşenlerle yapılan gelişimsel bir yolculuktur.

eTwinning şifresi nasıl alınır?

Portalın anasayfasındaki oturum açma kutusunda “Parolanızı mı unuttunuz?”a tıklayın. Kayıt için kullandığınız e-posta adresini girin ve “gönder”e tıklayın. Oturum verileriniz ve yeni bir parola e-postanıza gönderilecektir.

You might be interested:  Soru: Okul Ne Zman Açıldı?

Twinspaceye nasıl girilir?

Twinspace ‘e Nasıl Giriş Yapabilirim? 1- www.etwinning.net adresine gidiniz 2- Oturum aç düğmesine tıklayınız. 3- Açılan pencerede kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız.

eTwinning ne kazandırır?

Katılımcı öğretmenlerin %86,3’ü eTwinning projelerinin teknolojiyi kullanma becerilerini artırdığını, %89,5’i derslerde farklı öğrenim yöntemleri kullanmaya teşvik ettiğini, %91,5’u yabancı dillerinin gelişimine yardımcı olduğunu, %95’i yeni ve yaratıcı projeler üretmeye teşvik ettiğini belirtmiştir.

Twinning projesi ne demek?

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder.

Twinning Live masaüstü araçlarından hangisini ortak bulabilmek için kullanırız?

eTwinning Live ‘da bulunan “ Ortak Bulma Forumları” sekmesi ortak bulmada en yaygın kullanılan yoldur. Ortak Bulma Forumları yaş grupları, eTeinning Plus ve Erasmus+ başlıklarına ayrılmıştır.

eTwinning Özel Ödülleri 2021 nelerdir?

eTwinning Avrupa Ödülleri: 2021 yılında Kazananlar

  • Bu yarışma, dört yaş kategorisi için düzenlenmiştir:
  • 7-11 yaş grubu.
  • Birincilik Ödülü: Animal Friends in an Animal-Friendly World.
  • İkincilik Ödülü: In your shoes.
  • 12-15 yaş grubu.
  • Birincilik Ödülü: Myth’arts: myths in art and littérature.
  • İkincilik Ödülü: Future Journalists.

Kalite etiketine ne zaman başvurulur?

1. Ulusal Kalite Etiketi ve 2021 eTwinning Türkiye Özel Ödülleri için son başvuru tarihi 15.06.2021 Salı günü saat 00.00’dır. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular 2022 değerlendirme sürecine dâhil edilecektir. Ulusal Kalite Etiketi sonuçları 1 Eylül 2021 de açıklanmaya başlanacaktır.

Kalite Etiketi için kaç puan almak gerekir?

Kalite etiketi değerlendirme sürecinde 6 kriter bulunmaktadır ve her kritere en fazla 5 puan verilmektedir.

eTwinning başvuruları ne zaman?

2019-2020 başvuru takvimi şu şekilde belirlenmiştir: 6 Kasım 2019 – 1. aşama süreçler ve başvuruların açılması. Kasım – Aralık dönemi – eTwinning Okulu olma şartları taşıdığını düşünen okullar için itiraz süreci.

You might be interested:  E Okul Da D Ne Demek?

Twinning pupil Quality Label nedir?

eTwinning Kalite Etiketleri, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere verilmektedir. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir.

eTwinning okulu başvurusu ne zaman?

2021/2022 eTwinning Okulu Etiketi için yapılan başvurular şu anda devam etmektedir. Okulunuzun başvuru yapmaya uygun olduğunu bildiren bir e-posta aldınız mı? Tebrikler! Unutmayın: eTwinning Okulu Etiketini elde edebilmek için, başvurunuzu 8 Şubat 2021 tarihinden önce tamamlamanız ve göndermeniz gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *