Sık sorulan: Okul Müdürü Ne Kadar Maaş Alır?

Müdür yardımcıları ne kadar maaş alıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda okul müdür yardımcısı olarak görev yapanların 2021 yılı maaş tutarı yaklaşık olarak 4100 Türk Lirasıdır. Ancak MEB okul müdür yardımcılarının bu maaşı üzerine ek ders ücreti ilave edilmektedir ve nihai rakam bu şekilde oluşmaktadır.

Okul müdürleri ne kadar ek ders alır?

ek ders görevi verilebilir. “hükümlerine göre eğitim faaliyetleri, yetiştirme kurslarında görevli okul yöneticilerine ders yılı içinde haftada 10 saat, yarıyıl ve yaz tatillerinde ise 44 veya 30 saat ek ders ücreti ödenir.

Müdür maaşı ne kadar?

Bu durumda maaşlara yapılan 812 liralık zamdan sonra bir Genel Müdür maaşı 15 bin 726 liraya yükseldi. Şube Müdürlerine ise mevcut maaşları üzerinden 427 liralık bir zam yapıldı. Buna göre 2021 Temmuz zammından sonra Şube Müdürü maaşı 8 bin 266 liraya yükseldi.

Okul müdürü kaç saat ek ders alır 2021?

Müdür ve müdür başyardımcılarına ilave ek ders ücreti artışı sağladık Yönetim görevi karşılığında haftalık 20 saat ek ders ücreti alan müdür ve müdür başyardımcılarının ilave ek ders ücretini 4 saatten 5 saate çıkarttık.

You might be interested:  2018 Okul Yaz Tatili Ne Zaman?

Okul müdür yardımcısı olmak için kaç yıl öğretmenlik yapmak gerekir?

b) Bakanlığın şube müdürü veya daha üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olmak. c) Adaylık dâhil en az iki yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak.

Müdür yardımcıları kaç saat ek ders alabilir?

Yatılı okulda çalışan ve 4 yıllığına görevlendirilen müdür yardımcıları haftalık 22 saat ek ders alır. Ayrıca yatılı okullarda görev yapan müdür yardımcıları haftalık 12 saat (6+6) derse girmeleri halinde ekstra 6 saat daha ek ders alırlar. YİBO müdür yardımcıları ek dersi 22+6 toplamda 28 saate çıkmış olur.

Kadrolu okul müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır?

Örnek 10: Kadrolu bir Ortaöğretim Müdür Yardımcısının ( 19 Saat ), Pansiyonu olan ve kadrosu boş olan bir Okul Müdür Yardımcılığına Görevlendirilmesi durumunda yüksek olandan yararlanılır. Yani 22 Saat ek ders yazılması gerekmektedir.

Kadrolu müdür yardımcısı ne kadar ek ders alır?

Örnek: Bir öğretmen 20 saat ek ders alırken bir okula müdür yardımcısı olarak 6 aylığına ek ders kararı 16. Maddeye göre görevlendirilirse önceki okuluna bakılmaksızın görevlendirme süresince 18 saat ek ders alır.

Ilkokul müdürü haftada kaç saat ek ders alır?

Buna göre, 2018 Ocak ayından itibaren 20 saat alan ilkokul müdürleri 24 saat ek ders alacak, ortaokul müdürleri 24 saat ana sınıfı olan ortaokullarda müdürler 26 saat ek ders, 20 saat ek ders alan lise müdürleri de 24 saat ek ders alacak. 18 saat ek ders alan Müdür yardımcıları ise 19 saat ek ders alacak.

Karantinada olan idareci ek ders alır mı?

İdare mahkemesi, pandemi nedeniyle idari izinli sayılan 60 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan veya karantinada olduğu için ders yapamayan öğretmenlere ek ders ödenmemesini haksız buldu. Mahkeme, uygulamanın ‘hukuka aykırı’ olduğuna hükmederek yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

You might be interested:  Soru: E Okul Ne Zaman Açıldı?

Yarıyıl tatilinde ek ders kesilir mi?

Öğretmenlerin ara tatil dönemlerinde okullarda geçirdiği süreler ve yaptıkları çalışmalar, mesleki çalışma dönemi kabul edileceğinden ek ders ücretlerinde de herhangi bir kesinti yapılmayacak.

Insan kaynakları müdürü ne kadar maaş alır?

Bu yıllık ortalama 60 bin TL. Yani aylık 5 bin TL. Diğer %10’unu ise en iyi maaşı alıyor. En iyi kazanan insan kaynakları yöneticileri ise yıllık ortalama 240 bin TL.

Bir banka genel müdürü ne kadar maaş alır?

Günümüzde normal bir banka müdürü maaş olarak 10.000 ile 20.000 Türk lirası arasında olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *