Soru: E Okul 8383 Nasıl Kayıt Olunur?

83 83 e nasıl üye olabilirim?

Öğrenci bilgilerini mobil ortamdan SMS ile “otomatik” olarak alabilecekler. Bunun için üye olmanız yeterlidir. Servise üye olmak için: ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI yaz 8383 ‘ e gönder. Servise üye olan ya da üye olmayan tüm kullanıcıların yapacakları her bir sorgulama için 1 TL ücretlendirme yapılır.

8383 kimin numarası?

Milli Eğitim Bakanlığı, ” 8383 Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdi. Servisle resmi ve özel okullardaki öğrencilerin e-okul sistemine girilen devamsızlık, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, diploma notu, nakil ve okul kaydıyla ilgili veriler, kısa süre içinde mesajla velilere bildirilecek.

MEB 8383 nedir?

Yardım: Servisle ilgili bilgi alabilmek için YARDIM yazıp 8383 ‘e kısa mesaj gönderebilirsiniz. MEB Mobil Bilgi Servisine abonelik vergiler dahil aylık 2,5 TL’dir. Sorgulama komutlarını kullanarak yapılacak sorgulamalarda 8383 kısa numarasına gönderilen her SMS vergiler dahil 1 TL olarak ücretlendirilir.

E-okul sistemine nasıl kayıt olunur?

Kayıt yaptırmak için MEB’in hazırladığı “https:// eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafta “Veli Bilgilendirme Sistemi ” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu isteniyor.

8383 SMS başvurusu nedir?

OGRENCI TCKIMLIK NO yazıp 8383 ‘e göndererek paket aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Çocuğunun eğitim ve okul durumu hakkında her türlü bilgiyi doğru kaynaktan almak isteyen velilerin kullanabileceği bilgi servisidir. ​Veli Bilgilendirme SMS Servisi aboneliği aylık 2,5 TL’dir.

You might be interested:  Soru: Okul Taban Puanları Ne Zaman Açıklanacak?

Mobil bilgi Sistemi nedir?

Öğrencilerin ders notlarından devamsızlıklarına kadar birçok bilgi, velilere kısa mesajla gönderilecek. 1. MEB Mobil Bilgi Servisi Milli Eğitim Bakanlığı veri tabanında yer alan öğrenci bilgilerinin SMS yolu ile de takip edilebildiği bir servistir.

8383 Mesaj kime ait?

8383 mesajı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geliyor.

E okul ücretli mi?

Hayır EOkul tamamen ücretsiz olarak milli eğitim bakanlığı tarafından sağlanmaktadır.

Vodafone MEB Pro tarifesi nedir?

MEB Mobil Bilgi Servisi kapsamında abonelik vergiler dahil aylık 2.5 TL ile, her bir başarılı sorgulama vergiler dahil 1 TL ile ücretlendirilir.

E okuldan telefona gelen mesajlar nasıl iptal edilir?

Nakil Bilgisi, Vb. E – okul sms aboneliğini iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken “ IPTAL ” yazıp 8383 ‘ e göndermek.

8383 neresi?

Milli Eğitim Bakanlığı “VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ SMS SERVİSİ” sistemine geçmiştir. MEB Mobil Bilgi Servisi ile öğrenci velileri e-okul yönetim sisteminde yer alan öğrenci bilgilerine tüm GSM operatörlerinden “ÖĞRENCİ TC KİMLİK NUMARASINI” yazarak 8383 ‘e mesaj gönderilmesi ile abone olunabilecektir.

EBA SMS nasil iptal edilir?

Öğrenci bilgilendirme mesaj sisteminin aylık ücreti 2,5 TL dir.Sistem üye olmak kadar sistemden ayrılmakta çok basit.Üye olmak için EVET, üyeliği iptal için İPTAL yazıp her iki durumda da 8383’e mesaj gönderilmeli.

E okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

E okul sistemine giriş yapabilmek için “ e – okul.meb.gov.tr” adresinde güvenlik kodu, öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını girmek gerekiyor. İstenilen bu bilgiler sisteme girildikten sonra veli girişi tamamlanmış oluyor ve öğrenci ile ilgili bilgilere ulaşılabiliyor.

E okula öğrenci nasıl giriş yapar?

e – Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “ Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir.

You might be interested:  Soru: Okul Öncesi Öğretmenliğinin Ataması Nasıl?

E okula nasıl girilir?

E – Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “ e – okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *